Probability and Mathematical Statistics vol. 31, fasc. 1, 2011

ISSN: 0208-4147
Liczba stron: 176
Format: B5, oprawa broszurowa
Rok wydania: 2011
Nakład wyczerpany

Publikacja jest kolejnym tomem będącego wspólną inicjatywą wydawniczą Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej czasopisma „Probability and Mathematical Statistics”. Na łamach zapoczątkowanego w 1980 roku wydawnictwa publikowane są teksty stanowiące istotny wkład w zagadnienie teorii prawdopodobieństwa i statystyki matematycznej. Kolejny, 31. tom czasopisma zawiera dziesięć artykułów zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów podejmujących między innymi zagadnienia związane z procesami Levy'ego, procesami ARCH i GARCH czy mozaikami Gilberta.

Wydanie książki dofinansowane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Książka dofinansowana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  • C. Geiss and E. Laukkarinen, Denseness of certain smooth Lévy functionals in D1,2
  • K. Szajowski, On a random number of disorders
  • P. S. Kokoszka and D. N. Politis, Nonlinearity of ARCH and stochastic volatility models and Bartlett’s formula
  • F. Aurzada, Path regularity of Gaussian processes via small deviations
  • M. Weber, A sharp correlation inequality with application to almost sure local limit theorem
  • T. Aoyama, M. Maejima and Y. Ueda, Several forms of stochastic integral representations of gamma random variables and related topics
  • C. Delorme and J.-M. Rinkel, Random walks on the nonnegative integers with a left-bounded generator
  • R. Urban, On the factorization of the Haar measure on fi nite Coxeter groups
  • T. Schreiber and N. Soja, Limit theory for planar Gilbert tessellations
  • M. Denker and T. Facca, Conformal measures and density estimation

Kontakt

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego Sp. z o.o.
Pl. Uniwersytecki 15
50-137 Wrocław
tel./faks 71 375 28 85
biuro@wuwr.com.pl
marketing@wuwr.com.pl

Zapisz się na newsletter