Probability and Mathematical Statistics vol. 35, fasc. 1, 2015

ISSN: 0208-4147
Liczba stron: 180
Format B5, oprawa broszurowa
Rok wydania: 2015
Cena: 45,00 PLN   10,00 PLN  

„Probability and Mathematical Statistics” jest międzynarodowym czasopismem matematycznym, wydawanym od 1980 roku przez Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską jako półrocznik. Czasopismo już od dłuższego czasu znajduje się we wszystkich ważniejszych bibliotekach naukowych świata, które w swych zbiorach posiadają publikacje naukowe dotyczące rachunku prawdopodobieństwa, statystyki matematycznej, procesów stochastycznych oraz pokrewnych dziedzin naukowych. Od 2007 roku PMS jest czasopismem afiliowanym przy Instytucie Statystyki Matematycznej (IMS), San Francisco, CA, od roku 2013 zaś znajduje się na liście czasopism naukowych indeksowanych przez filadelfijski Instytut Informacji Naukowej (ISI). Znane w świecie matematycznym nazwiska autorów prac i konsekwentna dbałość Komitetu Redakcyjnego o wysoki poziom merytoryczny i edytorski tomów sprawiły, że PMS jest obecnie jednym z ważniejszych czasopism matematycznych wydawanych w Polsce. Więcej na temat czasopisma można znaleźć na stronie internetowej http://www.math.uni.wroc.pl

M. Jirak , On non-uniform Berry–Esseen bounds for time series
A. Makagon, Innovation and factorization of the density of a regular PC sequence
L. Klotz, C. Mädler, J-regularity of multivariate stationary sequences for some families J
L. Accardi and A. Boukas, Contractions and central extensions of Quantum White Noise Lie algebras
P. Graczyk, S. Mamane, The Fisher information and exponential families parametrized by a segment of means
T. Inglot, D. Kujawa, Refined data driven tests for univariate symmetry
D. Krizmanić, J1 convergence of partial sum processes with a reduced number of jumps
R. Vasudeva, G. Srilakshminarayana, Almost sure limit points of lightly trimmed sums when the distribution function belongs to the domain of partial attraction of a positive semi-stable law
J. Tugaut, Captivity of mean-fi eld particle systems and the related exit problems
L.V. Rozovsky, Small deviation probabilities of weighted sums with fast decreasing weights

Kontakt

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego Sp. z o.o.
Pl. Uniwersytecki 15
50-137 Wrocław
tel./faks 71 375 28 85
biuro@wuwr.com.pl
marketing@wuwr.com.pl

Zapisz się na newsletter