Probability and Mathematical Statistics vol. 35, fasc. 2, 2015

ISSN: 0208-4147
Liczba stron: 188
Rok wydania: 2015
Cena: 45,00 PLN   10,00 PLN  

„Probability and Mathematical Statistics” jest międzynarodowym czasopismem matematycznym, wydawanym od 1980 roku przez Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską jako półrocznik. Czasopismo już od dłuższego czasu znajduje się we wszystkich ważniejszych bibliotekach naukowych świata, które w swych zbiorach posiadają publikacje naukowe dotyczące rachunku prawdopodobieństwa, statystyki matematycznej, procesów stochastycznych oraz pokrewnych dziedzin naukowych. Od 2007 roku PMS jest czasopismem afiliowanym przy Instytucie Statystyki Matematycznej (IMS), San Francisco, CA, od roku 2013 zaś znajduje się na liście czasopism naukowych indeksowanych przez filadelfijski Instytut Informacji Naukowej (ISI). Znane w świecie matematycznym nazwiska autorów prac i konsekwentna dbałość Komitetu Redakcyjnego o wysoki poziom merytoryczny i edytorski tomów sprawiły, że PMS jest obecnie jednym z ważniejszych czasopism matematycznych wydawanych w Polsce. Więcej na temat czasopisma można znaleźć na stronie internetowej http://www.math.uni.wroc.pl

A. Buchholz, New interpolations between classical and free Gaussian processes
P. Bosch, HCM property and the half-Cauchy distribution
A. Pyć, G. Serafin, and T. Żak, Supremum distribution of Bessel process of drifting Brownian motion
N. Bouzar, Geometric stable and semistable distributions on Zd
T. Byczkowski and T. Żak, Extremal properties of one-dimensional Cauchy-type measures
H.M. Barakat, E.M. Nigm, and M.A. Abd Elgawad, Limit theory for bivariate central and bivariate intermediate dual generalized order statistics
P. Cénac and K. Es-Sebaiy, Almost sure central limit theorems for random ratios and applications to LSE for fractional Ornstein–Uhlenbeck processes
L. Mattner and C. Tasto, Confi dence intervals for average success probabilities
A. Łuczak, On a general concept of suffi ciency in von Neumann algebras
Z.S. Kowalski, Frobenius–Perron operator description of Markov chains
A. Falkowski and L. Słomiński, Stochastic differential equations with constraints driven by processes with bounded p-variation

Kontakt

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego Sp. z o.o.
Pl. Uniwersytecki 15
50-137 Wrocław
tel./faks 71 375 28 85
biuro@wuwr.com.pl
marketing@wuwr.com.pl

Zapisz się na newsletter