Probability and Mathematical Statistics vol. 36, fasc. 2, 2016

ISSN: 0208-4147
Liczba stron: 184
Format B5, oprawa broszurowa
Rok wydania: 2016
Cena: 45,00 PLN   15,00 PLN  

„Probability and Mathematical Statistics” jest międzynarodowym czasopismem matematycznym, wydawanym od 1980 roku przez Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską jako półrocznik. Czasopismo już od dłuższego czasu znajduje się we wszystkich ważniejszych bibliotekach naukowych świata, które w swych zbiorach posiadają publikacje naukowe dotyczące rachunku prawdopodobieństwa, statystyki matematycznej, procesów stochastycznych oraz pokrewnych dziedzin naukowych. Od 2007 roku PMS jest czasopismem afiliowanym przy Instytucie Statystyki Matematycznej (IMS), San Francisco, CA, od roku 2013 zaś znajduje się na liście czasopism naukowych indeksowanych przez filadelfijski Instytut Informacji Naukowej (ISI). Znane w świecie matematycznym nazwiska autorów prac i konsekwentna dbałość Komitetu Redakcyjnego o wysoki poziom merytoryczny i edytorski tomów sprawiły, że PMS jest obecnie jednym z ważniejszych czasopism matematycznych wydawanych w Polsce. Więcej na temat czasopisma można znaleźć na stronie internetowej http://www.math.uni.wroc.pl

S. Zinodiny, S. Rezaei, and S. Nadarajah, Minimax estimation of the mean matrix of the matrix-variate normal distribution
E. Jum and K. Kobayashi, A strong and weak approximation scheme for stochastic differential equations driven by a time-changed Brownian motion
D. J. Daley, S. Ebert, and G. Last, Two lilypond systems of finite line-segments
A. Ghodsi and M. Shitan, Asymptotic properties of GPH estimators of the memory parameters of the fractionally integrated separable spatial ARMA (FISSARMA) models
G. K. Vishwakarma and M. Kumar, Efficient classes of ratio-cum-product estimators of population mean in stratified random sampling
W. Szczotka, GI/GI/1 queues with infinite means of service time and interarrival time
B. Miasojedow, W. Niemiro, J. Palczewski, and W. Rejchel, Asymptotics of Monte Carlo maximum likelihood estimators
M. Rapicki, A maximal inequality for stochastic integrals
W. Bryc and Y. Wang, The local structure of q-Gaussian processes  
A. Iksanov and A. Pilipenko, A functional limit theorem for locally perturbed random walks

Kontakt

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego Sp. z o.o.
Pl. Uniwersytecki 15
50-137 Wrocław
tel./faks 71 375 28 85
biuro@wuwr.com.pl
marketing@wuwr.com.pl

Zapisz się na newsletter