Probability and Mathematical Statistics vol. 38, fasc. 2, 2018

ISSN: 0208-4147
Liczba stron: 236
Format B5, oprawa broszurowa
Rok wydania: 2018
Cena: 45,00 PLN   

„Probability and Mathematical Statistics” jest międzynarodowym czasopismem matematycznym, wydawanym od 1980 roku przez Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską jako półrocznik. Czasopismo już od dłuższego czasu znajduje się we wszystkich ważniejszych bibliotekach naukowych świata, które w swych zbiorach posiadają publikacje naukowe dotyczące rachunku prawdopodobieństwa, statystyki matematycznej, procesów stochastycznych oraz pokrewnych dziedzin naukowych. Od 2007 roku PMS jest czasopismem afiliowanym przy Instytucie Statystyki Matematycznej (IMS), San Francisco, CA, od roku 2013 zaś znajduje się na liście czasopism naukowych indeksowanych przez filadelfijski Instytut Informacji Naukowej (ISI). Znane w świecie matematycznym nazwiska autorów prac i konsekwentna dbałość Komitetu Redakcyjnego o wysoki poziom merytoryczny i edytorski tomów sprawiły, że PMS jest obecnie jednym z ważniejszych czasopism matematycznych wydawanych w Polsce. Więcej na temat czasopisma można znaleźć na stronie internetowej http://www.math.uni.wroc.pl

 

  •  M. Ben Chrouda, K. El Mabrouk, and K. Hassine, Boundary value problems for the Dunkl Laplacian
  • A. Lechiheb, I. Nourdin, G. Zheng, and E. Haouala, Convergence of random oscillatory integrals in the presence of long-range dependence and application to homogenization
  • D. Zhou, W. Li, and Y. Jiao, An equivalent characterization of weak BMO martingale spaces
  • C. Kopp and I. Molchanov, Series representation of time-stable stochastic processes
  • R. Różański, G. Chłapiński, M. Hławka, K. Jamróz, M. Kawecki, and A. Zagdański, Prediction intervals and regions for multivariate time series models with sieve bootstrap
  • H. Kösters and A. Tikhomirov, Limiting spectral distributions of sums of products of non-Hermitian random matrices
  • B. Kızıldemir and N. Privault, Supermodular ordering of Poisson and binomial random vectors by tree-based correlations
  • Z. Liu and X. Yang, On the longest runs in Markov chains
  • R. Wieczorek and H. Podsędkowska, Entropic upper bound for Bayes risk in the quantum case
  • S. Abbasi and M. H. Alamatsaz, Preservation properties of stochastic orders by transformation to Harris family
  • V. Kovač and K. A. Škreb, Bellman functions and Lp estimates for paraproducts

Kontakt

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego Sp. z o.o.
Pl. Uniwersytecki 15
50-137 Wrocław
tel./faks 71 375 28 85
biuro@wuwr.com.pl
marketing@wuwr.com.pl

Zapisz się na newsletter