Probability and Mathematical Statistics vol. 29, fasc. 2, 2009

ISSN: 0208-4147
Liczba stron: 192
Format: B5, oprawa broszurowa
Rok wydania: 2009
Nakład wyczerpany

„Probability and Mathematical Statistics” jest międzynarodowym czasopismem matematycznym, wydawanym od 1980 roku przez Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską jako półrocznik. Czasopismo już od dłuższego czasu znajduje się we wszystkich ważniejszych bibliotekach naukowych świata, które w swych zbiorach posiadają publikacje naukowe dotyczące rachunku prawdopodobieństwa, statystyki matematycznej, procesów stochastycznych oraz pokrewnych dziedzin naukowych. Od 2007 roku PMS jest czasopismem afiliowanym przy Instytucie Statystyki Matematycznej (IMS), San Francisco, CA. Znane w świecie matematycznym nazwiska autorów prac i konsekwentna dbałość Komitetu Redakcyjnego o wysoki poziom merytoryczny i edytorski tomów sprawiły, że PMS jest obecnie jednym z ważniejszych czasopism matematycznych wydawanych w Polsce. Więcej na temat czasopisma można znaleźć na stronie internetowej http://www.math.uni.wroc.pl

  • B. Roynette, P. Vallois and M. Yor, A family of generalized gamma convoluted variables
  • P. Vellaisamy and N. S. Upadhye, Compound negative binomial approximations for sums of random variables
  • S. Cösrgõ and T. Szabó, Weighted quantile correlation tests for Gumbel, Weibull and Pareto families
  • A. Ben Ghorbal and V. Crismale, Independence arising from interacting Fock spaces and related central limit theorem
  • C. S. Withers and S. Nadarajah, Charlier and Edgeworth expansions for distributions and densities in terms of Bell polynomials
  • N. Demni, Ultraspherical type generating functions for orthogonal polynomials
  • Z. J. Jurek, On relations between Urbanik and Mehler semigroups
  • D. Berend, M. Braverman and I. Goldstein, A note on extremes of compound Poisson processes
  • G. Alsmeyer and G. Hölker, Asymptotic behavior of ultimately contractive iterated random Lipschitz functions
  • T. Honda, A limit theorem for sums of bounded functionals of linear processes without finite mean
  • W. Bułatek and B. Kamiński, On excess entropies for stationary random fields

Kontakt

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego Sp. z o.o.
Pl. Uniwersytecki 15
50-137 Wrocław
tel./faks 71 375 28 85
biuro@wuwr.com.pl
marketing@wuwr.com.pl

Zapisz się na newsletter