Probability and Mathematical Statistics vol. 27, fasc. 2, 2007

ISSN: 0208-4147
Liczba stron: 176
Format: B5, oprawa broszurowa
Rok wydania: 2007
Nakład wyczerpany

„Probability and Mathematical Statistics” jest międzynarodowym czasopismem matematycznym, wydawanym od 1980 roku przez Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską jako półrocznik. Czasopismo już od dłuższego czasu znajduje się we wszystkich ważniejszych bibliotekach naukowych świata, które w swych zbiorach posiadają publikacje naukowe dotyczące rachunku prawdopodobieństwa, statystyki matematycznej, procesów stochastycznych oraz pokrewnych dziedzin naukowych. Od 2007 roku PMS jest czasopismem afiliowanym przy Instytucie Statystyki Matematycznej (IMS), San Francisco, CA. Znane w świecie matematycznym nazwiska autorów prac i konsekwentna dbałość Komitetu Redakcyjnego o wysoki poziom merytoryczny i edytorski tomów sprawiły, że PMS jest obecnie jednym z ważniejszych czasopism matematycznych wydawanych w Polsce. Więcej na temat czasopisma można znaleźć na stronie internetowej http://www.math.uni.wroc.pl

L. Lindhagen, Finite difference equations and convergence rates in the central limit theorem

M. Kałuszka, Information inequalities for the Bayes risk of predictors

P. Miłoś, Occupation time fluctuations of Poisson and equilibrium finite variance branching systems

A. Rosalsky and Le Van Thanh, On the strong law of large numbers for sequences of blockwise independent and blockwise p-orthogonal random elements in Rademacher type p Banach spaces

K. Kielanowicz, On the ergodic Hilbert transform in $L_2$ over a von Neumann algebra

K. Furmańczyk, Some remarks on the central limit theorem for functionals of linear processes under short range dependence

R. Synowiecki, Some results on the subsampling for $phi$-mixing periodically strictly stationary time series

F. Aurzada, Metric entropy and the small deviation problem for stable processes

G. Samorodnitsky, S. T. Rachev, J.-R. Kurz-Kim and S. V. Stoyanov, Asymptotic distribution of unbiased linear estimators in the presence of heavy-tailed stochastic regressors and residuals

M. Ben Alaya, T. Huillet and A. Porzio, On an extension of min-semistable distributions

Kontakt

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego Sp. z o.o.
Pl. Uniwersytecki 15
50-137 Wrocław
tel./faks 71 375 28 85
biuro@wuwr.com.pl
marketing@wuwr.com.pl

Zapisz się na newsletter